Beü; Kenan Alpay’ı Konuk Etti

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Avrasya Kulübü ile ÜNİAK Temsilciliği, tarafından Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay “Yeni Türkiye ve Eski Türkiye’nin Siyasal Ufku” konulu konferans düzenledi.BEÜ Merkez Kampüs Tahir Karauğuz Konferans...

banner491
Beü; Kenan Alpay’ı Konuk Etti
banner567
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Avrasya Kulübü ile ÜNİAK Temsilciliği, tarafından Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay “Yeni Türkiye ve Eski Türkiye’nin Siyasal Ufku” konulu konferans düzenledi.

BEÜ Merkez Kampüs Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa öğrenciler katıldı. Konferansta konuşan Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay, Yeni Türkiye ve Eski Türkiye’nin Siyasal Ufku” hakkın da bilgiler verdi. Alpay, “Türkiye hiçbir zaman için sömürgecilerin emperyalistlerin bölgeye ilişkin siyasetlerinden bağımsız duramamıştır. Her zaman için bu sömürgecilerin bölgedeki uzantısı olmaya devam edeceği şeklinde bir yaklaşım var. Bir taraftan da Türkiye’nin zayıf düştüğü iradesini kullanamıyor olabilir ama Türkiye belli zamanlarda iradesini kullanmak noktasında bir siyasi tercihte bulunur ve bu siyasi tercihin arkasında durarak kendisine bir yol bir istikamet elde etmeye çalışır. Her ne olursa olsun hiç dönem için hiçbir ülkenin yüzde yüz bir itaat, yüzde yüz bir sömürge siyasetine teslim olacağı kanaatinde değilim. Ne olursa olsun siyasetin kendi doğasında olan bir şey var herkes muktedir olmak ister. Fakat muktedir olma meselesi sahip olduğunuz ideolojiye göre dünya görüşüne göre farklı şekillerde yanşayacaktır dedi.

Yaklaşık 1 saat süren programın ardından Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535