banner464

Kdz. Ereğli’de Çocuk Meclisi Seçimleri Yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen çocuk meclisi seçim yaparak başkanını seçti.Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün İlçe Milli Eğitim...

Kdz. Ereğli’de Çocuk Meclisi Seçimleri Yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen çocuk meclisi seçim yaparak başkanını seçti.Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün İlçe Milli Eğitim...

13 Aralık 2014 Cumartesi 13:29
50 Okunma
Kdz. Ereğli’de Çocuk Meclisi Seçimleri Yapıldı
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen çocuk meclisi seçim yaparak başkanını seçti.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü Çocuk ve Gençlik Meclisleri ilk toplantısını, AKM Nikâh Salonu’nda yaptı. Belediye Meclisinin toplantı usul ve esaslarında belirtilen şekilde yapılan toplantıda, Gençlik ve Çocuk Meclisi Başkanları seçildi. Seçim öncesi bir konuşma yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, çocuklara ve gençlere güvendiğini söyledi. Başkan Uysal konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizler, Ereğli’yi yönetmeye talip olurken ve yönetirken ‘önce çocuklarımız’ dedik. Siz çocuklarımız ve gençlerimiz, umudumuz ve yarınımızsınız. Beni iki şey çok heyecanlandırıyor. Birincisi, Ereğli’nin geleceğini düşününce, ikincisi de sizlerin yüzünü görünce heyecan duyuyorum ve sizlerden öz güven sahibi olmanızı istiyorum. Ülke ve dünya sorunlarını bilen, sorgulayan ve evrensel değerleri önemseyen çocuklar ve gençler olmanızı istiyoruz. Sizlere yapılan yatırımları parayla ölçemeyiz. Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Burada bulunan aileler ve öğretmenlere de ricam, bu gençleri izleyelim. Yıllar sonra göreceğiz ki onlar başarılı ve farklı bir dünyanın çocuğu olacak. Bu duygularla meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Toplantıya gençlik ve çocuk meclisinde ki en yaşlı üye başkanlık yaptı. Yapılan oylamada Gençlik Meclisi Başkanlığı’na Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Esra Demiray seçilirken, Çocuk Meclisi Başkanlığı’na da Ahmet ve Orhan Oğuz İlkokulu’ndan Tuana Yalınkılıç seçildi. Ayrıca her iki meclisin icra kurulları da seçimle belirlendi.

Gençlik Meclisi Başkanı Esra Demiray, konuşmasında kendilerine inanan ve güvenen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti. Demiray “Kendisi ile birlikte güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Meclisi Başkanı Tuana Yalınkılıç ise yaşadıklarının inanılmaz bir olay olduğunu belirterek kendilerinin fikir ve düşüncelerine fırsat veren Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Yapılan seçimler sırasında Çocuk Meclisi Başkanlığı adaylarından Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Elif Sude Gündüz konuşma yaparken gözyaşlarını tutamadı. Gündüz “Ağaçlar dikmek için, sokak hayvanlarını korumak için, daha güzel bir Ereğli için beni seçin” dedi.

Çocuk ve Gençlik Meclisi’nin ilk toplantısında meclis üyeliğine seçilenlere mazbataları ve meclis üyeliği rozetleri protokol tarafından takıldı.

Düzenlenen toplantıya, Başkan Uysal’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Başkan Yardımcıları Nazım Erdoğan ve Altptekin Dursun, Belediye Meclis Üyeleri Sezai Meriç, Yusuf Kalay, Salih Kumaş, İhsan Yazıcıoğlu, Fevzi Mazlum, İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Kazım Beceren, bazı daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Yorumlar