banner464

Ttk Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Kavaklı, “ttk Önemli Bir Kurumdur”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaretinde konuşan TTK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nevzat Kavaklı, “TTK önemli bir kurumdur” açıklamasını yaptı.Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık ve başkan vekili Dr. Hasan Özgür Özen,...

Ttk Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Kavaklı, “ttk Önemli Bir Kurumdur”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaretinde konuşan TTK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nevzat Kavaklı, “TTK önemli bir kurumdur” açıklamasını yaptı.Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık ve başkan vekili Dr. Hasan Özgür Özen,...

10 Aralık 2014 Çarşamba 10:53
155 Okunma
Ttk Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Kavaklı, “ttk Önemli Bir Kurumdur”
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaretinde konuşan TTK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nevzat Kavaklı, “TTK önemli bir kurumdur” açıklamasını yaptı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık ve başkan vekili Dr. Hasan Özgür Özen, Enerji tabii kaynaklar bakanlığı müsteşar yardımcısı ve TTK yönetim kurulu üyesi Dr. Nevzat Kavaklı’yı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette, Zonguldak üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. ZGC’nin genel yapısı anlatılarak bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan görüşmede ZGC başkanı Derya Akbıyık, “Zonguldaklı bir hemşerimizin ülkemizin en önemli bakanlıklarından birisinde görev alması bu bakanlığın, ilimiz ve bölgemiz için çok önemli bir konumda olması bizler içinde önem arz ediyor. Bugün bölgemiz yer altı zenginlikleri ile bilinmekte ve tanınmaktadır. Bölgemizi ve ilimizi en iyi bilen ve tanıyan bir isimsiniz. İlimizde yer altı madenciliğin ve üretimlerinin büyük sorunları vardır. İstihdam konusunda uzun yıllardır sıkıntılarımız yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Zonguldak’ın ve ülkemizin en büyük kurumu olan TTK‘nın sıkıntıları ve sorunları yaşadığımız coğrafyada ağır şekilde hissedilmektedir. Bunların aşılması bizler içinde önemlidir” dedi.

ZGC Başkanı Akbıyık, cemiyetin faaliyetlerinden de kısaca bahsederek “1949 yılında kurulan gazeteciler cemiyeti, bugün gazetecilik faaliyetlerine devam etmektedir. Cemiyetin kendi çabası ile yaptığı binası ve sosyal tesisleri, bugün ülke genelinde gazeteciler örgütü olarak ilk beşte yer almaktayız. İli temsil eden cemiyetin, ilçe gazeteci dernekleri ile de güç birliği sürmektedir. Toplam il geneli 200 üyesi, bunun 65’i başbakanlık sarı basın kartlıdır. Sürekli basın kartlı üye sayımız 10, İl geneli 40 yerel gazete, radyo ve televizyonlar cemiyetimizin çatısı altındadır” dedi.

Akbıyık, il geneli, cemiyet ile ilgili çeşitli sorun, sıkıntı ve yapacakları hedefler hakkında da müsteşar yardımcısına bazı konuları aktardı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Nevzat Kavaklı, TTK’nın önemli kurum olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Bugün Zonguldak gazeteciler cemiyetinin iki önemli ismini burada ağırlamak ve görmek bizleri mutlu etmiştir. Zonguldak önemli bir ilimizdir. Biz ilimizi ve bölgemizi seviyoruz. Bölgemiz kalkınsın, gelişsin ve büyüsün. Bizlerde bu duruma katkı verebilirsek seviniriz. Zonguldak’ın çeşitli sorunları ve sıkıntıları vardır. TTK ‘da bizim için önemli bir kurumdur. Kurumun bazı sıkıntıları olabilir. Tabi ki çözüm yolları vardır. Bunlar el birliği ile başarılmalı. Burada herkes üstüne düşen sorumluluğu da yerine getirmeli. Ülkemizin yeraltı zenginlikleri önemlidir. Bu anlamda Zonguldak’ta önemlidir. ZGC olarak yaptığınız çalışmaların önemli olduğunu duydum. Güzel eserler meydana getiriyorsunuz. Tesisleriniz ve üyelerinize yaptığınız hizmetler, yaptığınız görev açsından bir değerdir. Zonguldak yerel basını her geçen gün güçleniyor. Kalitesini yükseltiyor. Bugün sarı basın kartlı gazeteci sayısının arttığını görmek bile mutluluk verici. Yerel basın önemlidir. İlinin gelişmesine ve büyümesine katkı verir. Zonguldak’ın ve bölgenin yerel basını ne kadar güçlü olursa, ,ilimiz ve bölgemizde o kadar güçlü olur” dedi.

Ziyaret sonrası ZGC Başkanı Derya Akbıyık ve ZGC başkan vekili Dr. Hasan Özgür Özen; Dr. Nevzat Kavaklı’ya çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar