İYİ Parti Karaman Milletvekili adayları ve il teşkilatı yöneticileri ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’ sebebiyle Karaman Şehir Mezarlığı’nda bulunan şehitlik anıtını ve ülkücü şehit Abdullah Demirci ve Ziya Duru’nun kabrini ziyaret etti.

Ardından Zorlu, ülkücü şehitler Abdullah Demirci ve Ziya Duru’nun kabrine yeni Türk Bayrağı asımı ve kabir bakımını yapılmasını sağladı. Akabinde 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle şehitlerin kabirleri başında Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Ülkücü şehitlerin kabirleri başında dua eden Zorlu, “Yerinde ve zamanında gözünü kırpmadan kendisini vatan için siper eden ülküdaşlarımız, ülkücü şehitlerimize bu vatanın bir neferi olarak çok şey borçluyuz. Bizler bu sorumluluğun bilincindeyiz. Bu toprakların üzerinde, bu ay yıldızlı ve rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın altında rahatça nefes alabiliyorsak, vatan için can veren şehitlerimizin sayesindedir. Onlar bizim için sadece 3 Mayıs’ta hatırlanacak kişiler değillerdir. Hayatımız boyunca onlara minnettar olmaya devam edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’in Bakara suresi ayetlerinde de yer verildiği gibi: ‘Allah yolunda öldürülenler için “ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz” şeklinde konuştu.