En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir

Öğrencilere, “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” konulu eğitim projesi verildi.

En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir

banner390
En İyi Denetçi Tüketicinin Kendisidir
İlgili Galeriye Git

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından proje hakkında yapılan açıklamada; “İlimiz öğrencilerimizde gıda güvenliği konularında farkındalık oluşturmak ve gıda güvenliği bilincini yerleştirmek amacı ile İl Müdürlüğümüz tarafından “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” konulu eğitim projesi her sene yenilenerek devam etmektedir.
2016 yılı içerisinde İlimizde eğitim gören 1.500 öğrenciye ulaşma hedefiyle başlatılan eğitim çalışmamıza ilk olarak Bozkandak Ortaokulu ve Alaçatı ilkokulunda start verilmiştir. Proje kapsamında öğrencilerimizde gıda güvenliği bilincinin geliştirilmesinde; gıdada güvenlik kavramının üretimden tüketime kadar olan süreçte tüm toplum tarafından benimsenmesi, insan ve toplum sağlığının korunmasına katkıda bulunarak gıda güvenliğinin gündemde tutulması, yaygınlaştırılması, tüketicilerin güvenli ürün ve hizmetleri talep etmesinin sağlanması hedeflemektedir. Gıda güvenliğinin temel ilkelerini okullardan başlayarak tüm tüketicilere anlatmak, öğretmeye çalışmak öncelikli hedefimiz olacaktır. 
Unutulmamalıdır ki bilinçli tüketici ülkemiz ticaret ve sanayisinin gelişmesi için gereklidir. Bilinçli tüketici, mal ve hizmet sağlayan kişi ve kuruluşları bir nevi denetimden geçirerek nitelikli malların üretilmesine katkıda bulunmaktadır.” denildi.
 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.