18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu milletin evlatlarının ülkenin birliğini, beraberliğini ve bağımsızlığını korumak için büyük savaşlar verdiğini, bunların da Mehmetçiğin iman gücüyle kazanıldığını...

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

banner390

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu milletin evlatlarının ülkenin birliğini, beraberliğini ve bağımsızlığını korumak için büyük savaşlar verdiğini, bunların da Mehmetçiğin iman gücüyle kazanıldığını belirtti.

Yıldız, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, şehitlerin mertebelerin en yükseğine erişmiş kişiler olduğunu ifade etti.

Şehitlerin, vatanı, milleti, bayrağı, namusu için canını ortaya koymaktan çekinmediğini vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

"Bizim tarihimiz, bu kahramanlarımızın yazdığı destanlarla doludur. Bu milletin evlatları, birliğimizi, beraberliğimizi ve bağımsızlığımızı korumak için büyük savaşlar vermiş, tarihi zaferler kazanmıştır. Bu zaferler, Mehmetçiğimizin göğsünde bulunan iman gücüyle kazanılmıştır. Bugün aynı zamanda, Çanakkale Zaferi’nin, tarihimizin en büyük zaferinin yıl dönümüdür. Bu, fedakar anaların, çocuklarını başlarına kına yakarak cepheye gönderdiği savaştır. Onlar kurtuluş mücadelemizin, bağımsızlığımızın mimarlarıdır. Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum."

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.