2 yaşındaki çocuğun darbedilerek öldürüldüğü iddiası

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de annesi ve birlikte yaşadığı kişi tarafından darbedilerek yaşamını yitirdiği öne sürülen 2 yaşındaki çocuğun babası Halil Avşar, çocuğunu vahşice öldürenler ve onlara yardım eden herkesten şikayetçi...

2 yaşındaki çocuğun darbedilerek öldürüldüğü iddiası

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de annesi ve birlikte yaşadığı kişi tarafından darbedilerek yaşamını yitirdiği öne sürülen 2 yaşındaki çocuğun babası Halil Avşar, çocuğunu vahşice öldürenler ve onlara yardım eden herkesten şikayetçi olduğunu belirterek, "Eşim' dahi demeye utanıyorum, yüreğim yanıyor" dedi.

Avşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın şokunu hala atlatamadığını, oğlunun vücudunda 15 darp izi tespit edildiğini, buna ilişkin raporun elinde olduğunu söyledi.

Kaçarak evlendiği eşiyle mutlu yaşam sürdüğünü ancak daha önce de evini terk ettiğini belirten Avşar, şunları anlattı:

"Ortadan kaybolan eşim sonra babasının evinde ortaya çıktı. Konuşmaya gittiğimde annesi ve babası bana tepki gösterdi. Boşanmamızı istediler. Beni her zaman aşağıladılar. Kızlarını bir başkasına vermeyi planlamışlar. Allah'a çok şükür, evimi aç koymadım, açıkta koymadım. Çok güzel bir düzenimiz vardı. 5 senelik evliliğimiz vardı. Bu sürede annesi ve babası bize hiç yakınlık göstermedi. Hiçbir zaman bizim bir aile olmamızı istemedi.

Eşim, benden boşanmak istemedi, mutlu bir aile hayatımız vardı, tekrar eve dönmek istiyordu."

Avşar, çocuğunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan eşinden boşanmak için dava açacağını dile getirerek, çocuğunu ve ailesini kaybettiğini vurguladı.

Avşar, "Çocuğumu vahşi şekilde öldüren bu insanlardan ve bunlara yardımcı olan herkesten davacıyım, şikayetçiyim. 'Eşim' dahi demeye utanıyorum, yüreğim yanıyor. Allah iki yakalarını iki dünyada da bir araya getirmesin. Çocuğumun cinayetini işleyen kadınla bir daha bir ilişkim kesinlikle olamaz. İnşallah cezalarını bulurlar" şeklinde konuştu.

Dün hastaneden arandığını ve çocuğunun ameliyat edileceğinin söylendiğini aktaran Avşar, hastanede ölüm haberini aldığı oğlunun cenazesini Yozgat'ta defnettiklerini anlattı.

Avşar, Yozgat'taki evlerini terk eden eşinin, mahalleden tanıdığı biriyle Kayseri'ye kaçtığını ve birlikte yaşamaya başladıklarını öğrendiğini sözlerine ekledi.

Annesi tarafından yatağında hareketsiz bulunması üzerine eve gelen sağlık ekiplerince hayatını kaybettiği belirlenen 2 yaşındaki Adem Avşar'ın vücudunda darp izlerine rastlanmış, bunun üzerine annesi M. Avşar ve birlikte yaşadığı K.D. "kasten öldürmek" iddiasıyla tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.