banner417
banner425
28 Ekim 2014 Salı 21:46
30 Okunma
2014 Efeyle Zeybek Oynadılar
banner416
İZMİR (İHA) – Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim etkinlikleri kapsamında 2014 efe zeybek oynayarak kendi rekorlarını kırdı.

Karşıyaka Belediyesi’nin, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri Bostanlı Demokrasi Meydanı’ndaki Cumhuriyet Yürüyüşü ile başladı. Yaklaşık çok sayıda kişi, ellerinde bayraklar ve meşalelerle yürüyüşe katılıp marşlar söyledi. Çevredeki binalarda bulunanlar da hem alkışlarıyla hem de bayraklarıyla korteje destek oldu.

Kalabalığın Bostanlı Rekreasyon Alanı’na gelmesi ile birlikte coşku ikiye katlandı. 2014 efe, aynı anda Zeybek oynayarak rekor denemesi yaptı. Alanı dolduran binlerce Karşıyakalı da Cumhuriyet’in efelerine alkışlarıyla destek oldu. Efeler, üzerinde zeybek figürü ve Atatürk’in imzası bulunan kırmızı tişört giydi. Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Ekibi, geçen yıl bin kişi ile yapılan gösteriyi geliştirerek kendi rekorlarına imza atmanın da gururunu yaşadı.

Cumhuriyet değerlerinin sonsuza kadar yaşayacağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Cumhuriyet özgürlük, aydınlanma, şerefli bir yaşam ve onurlu bir gelecek demektir. Geleceği gören ve bizlere Cumhuriyeti armağan eden Atatürk’e ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz. İçinde bulunduğumuz bugünlerde, Cumhuriyetin değerini daha iyi anlıyoruz. Cumhuriyetin 91’nci yıldönümü, sadece bir bayram kutlaması değildir. Bizler, Atatürk ilke ve devrimlerinin gelecek nesillere ulaştırılması için önemli bir sorumluluk taşıyoruz. Ve her adımda bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Bizi yolumuzdan döndürmeye kalkanlar, Atatürk’ün sönmez ışığı ile karşılaşacaklar” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426