8 Mart Dünya Kadınlar Günü

- AK Parti Yozgat Milletvekili Başer, mesaj yayınladı

 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

YOZGAT (AA) - AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başer, mesajında, vefakar, cefakar, onurlu kadınların 8 Mart Kadınlar Günü'nü yürekten tebrik ettiğini belirtti.

Türk milletinin, kadınları her zaman ve her zeminde baş tacı eden bir medeniyetin mensupları olduğunu aktaran Başer, şunları kaydetti:

''Biz millet olarak hiçbir zaman ayrımcılığa tenezzül etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Bizler etnik, mezhepsel, cinsel hangi konuda olursa olsun insanların hor görülmesine, dışlanmasına, kötü muameleye tabi olmasına karşı olduk. Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz. Kadınlarımızın, kız çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için gereken yasal anlamda her adımı attık, atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.''

Başer, kadınların evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasının ruhen, vicdanen, ahlaken, asla kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.