8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, hayatın her alanında, sevgiyi, fedakarlığı, hoşgörüyü ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun temel taşları olduğunu belirtti.

Uzun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, kadınların sosyal ve siyasal hayatta hak ettikleri konuma yükselmelerinin geleceğe güvenle bakmalarını sağladığını vurguladı.

Kadın hak ve özgürlüklerindeki ilerlemelerin, kadınları toplumsal yaşamda hak ettikleri konuma taşımaya devam ettiğini, bu mücadelenin demokrasiler ile insan haklarının gelişmesine de katkı sağladığına dikkati çeken Uzun, şunları kaydetti:

"Birlemiş Milletler tarafından tüm dünya kadınlarına armağan edilen bugün, ülkemizde de en önemli özgürlüklerden biri olan 'Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkının' kadınlarımıza tanınmasının 82’inci yıl dönümüdür. Kadınlarımızın siyasi alan başta olmak üzere, sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta, aile içinde, çalışma hayatında, kısacası toplumsal yaşamın tüm alanlarında erkeklerle eşit haklara sahip olması ve bu hakların pozitif ayrımcılıkla zenginleştirilmesi de kadınlarımıza verdiğimiz değerin bir diğer ifadesidir. Bu vesileyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.