8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Saygılı, mesajında, kadına yönelik şiddete ve baskıya son vermenin, kadının toplumsal ve siyasal yaşama etkin bir şekilde katılmasının yolunu açmanın herkesin görevi olduğunu belirtti.

Kadınlara ne kadar çok fırsat sunulursa toplum olarak da o oranda güçleneceklerini vurgulayan Saygılı, şunları kaydetti:

"Türk kadının bugüne kadar geçirdiği tarihsel süreçte, annelik, fedakarlık ve sabır gibi değerleri tarihin her sahnesinde eşsiz bir şekilde göstermiştir. Türk toplumunun her günü 8 Mart’tır. Biz bugün sahip olduğumuz bütün güzelliklerin kadınlarımızın eliyle geldiğini bilen, en kutsal değerin annelik olduğuna inanan bir kültüre sahibiz. Dünyadaki bütün güzelliklerin oluşumunda en büyük emeği veren kadınlarımızın bir toplumda en iyi noktaya gelmesi, o toplumun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir. Türk toplumunu ileriye götürecek bütün projelerde kadınlarımızın imzasının olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sanatta, ekonomide, siyasette, üretimin var olduğu her yerde insan hayatına değer katan çalışmalarda kadınlarımıza ihtiyacımız büyüktür. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, Türkiye ve dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum."İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.