8 Mart Dünya Kadınlar Günü

- CHP Altındağ ilçe teşkilatı üyeleri, Ulus Atatürk Heykeli önünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

banner390

ANKARA (AA) - CHP Altındağ ilçe teşkilatı üyelerince 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ulus Atatürk Heykeli önünde düzenlenen etkinlikte, iki kişi saçlarını kestirerek kadınlara uygulanan şiddeti protesto etti.

CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman, burada yaptığı konuşmada, hükümetin kadın hakları konusundaki politikalarını eleştirerek "Biz, artık kadınların emek mücadelesi içerisindeki yerlerini ve katkılarını değil, erkekler tarafından nasıl katledildiklerini, nasıl taciz ve tecavüz edildiklerini konuşuyoruz" dedi.

Kadınlar için evlerinin bile güvenli olmadığını öne süren Akman, "Türkiye'de 2002-2015 yılları arasında toplamda 5 bin 406 kadın, eşi, sevgilisi, arkadaşı ya da hiç tanımadığı bir erkek tarafından öldürülmüştür. Sadece 2015 Ağustos ve Aralık ayları arasında 140 kadın, bu cinayetlere kurban gitmiştir. Bu toplumsal cinnet haline susanlar da bu cinayeti işleyenler kadar sorumludur ve suçludur" diye konuştu.

Açıklamanın ardından, CHP Keçiören Kadın Kolları üyesi Gülseren Hızıroğlu ile CHP Altındağ İlçe Başkan Yardımcısı Ali Çeten, kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla saçlarını kestirdi.

Etkinliğe, CHP milletvekilleri ile CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin de katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.