banner417
banner444
24 Kasım 2014 Pazartesi 18:54
22 Okunma
Abd’li Sahe’nin Son İsteği Yerine Getirildi
banner416
Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden ABD’li kadın vasiyeti üzerine Bodrum’da defnedildi.

6 yıldır Bodrum’da yaşayan tasarımcı Sahe Öztopaloğlu vasiyeti üzerine Bitez mahallesinde bulunan Bitez mezarlığına defnedildi. Hıristiyan olan 65 yaşındaki Sahe Öztopaloğlu, İzmir’den gelen Rahip tarafından Hıristiyan geleneklerine göre defnedildi.

DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYIP ÖLDÜ

Bodrum’da defnedilen Öztopaloğlu ölmeden önce eşi Can Topaloğlu’nun doğum gününü kutladığı ve daha sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi. Gündoğan mahallesinde 6 yıldır oturan Öztopaloğlu’nun ölümünün ardından Bodrum’a gömülmek istediği öğrenildi. Eşinin son istediğini yerine getiren Can Öztopaloğlu, eşinin öldüğü gün doğum gününü kutladığını söyleyerek “Eşim Bodrum’u çok severdi. 6 yıldır Bodrum’da oturuyoruz. Eşim doğum günümü kutladı ve yattık sabah kalktığımızda ölmüştü. Vasiyeti Bodrum’a gömülmekti bizde bu vasiyeti yerine getirdik. İzmir’den bir Rahip geldi ve bizim adetlerimize göre defnedeceğiz” dedi.

Vasiyeti üzerine Bodrum’a defnedilen Sahe için İzmir’den rahip geldi. Bodrum cenaze işleri müdürlüğünün aracı ile Bitez Yabancılar mezarlığına getirilen Sahe, Hristiyan geleneklerine göre defnedildi. Ailesi ve yakınları Sahe’nin defnedilmesi sırasında gözyaşlarını tutamadı. Rahip tarafından okunan duaların ardından Sahe son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426