AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay:

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlarda konuşmasına ilişkin, "Yani Cumhurbaşkanımızın kendi sitili. Seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak farklı...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay:

banner390

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlarda konuşmasına ilişkin, "Yani Cumhurbaşkanımızın kendi sitili. Seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak farklı bir Cumhurbaşkanlığı modeli ortaya koyuyor" dedi.

Atalay, Nur Cami ve Külliyesi ziyaretinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllardır yapımı devam eden Nur Cami ve Külliyesi'nin bittiğini belirterek, yaklaşık bir aydır açılış için hazırlık yapıldığını söyledi.

Bugünün çok farklı bir önemi ve değerinin olduğunu vurgulayan Atalay, şöyle konuştu:

"Nur Cami ve Külliyesi'nin açılışı hem Miraç Kandili'ne hem de cuma gününe denk geldi. Sağolsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılması da ayrı bir zenginlik kattı. Büyük bir açılış yapıldı. Bu tür büyük eserler, bu tür açılışlara layık yerler. Hele Nur Cami ve Külliyesi yeni özellikleriyle Türkiye genelindeki en iyi camilerden birisi. Dolayısıyla biz Kırıkkaleliler olarak çok memnunuz. Nur Camisi'nin yeni şekliyle bugün hizmete açılması şehirde bayram havası estirdi. Cumhurbaşkanımız ve çok sayıda misafirimiz geldi. Vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdi. Akşam da TRT Miraç Kandili yayınını buradan yapacak. Bu da ayrıca bir zenginlik katıyor. Emeği geçen bütün arkadaşlara da teşekkür ediyorum."

Atalay, caminin yapımında Diyanet İşleri Başkanının, Kırıkkale Valiliğinin, belediyenin büyük gayretleri olduğunu belirterek, özellikle İl Müftüsü Bekir Gerek'in büyük heyecanla çalıştığını dile getirdi.

Nur Camisi ve Külliyesi'nde Selimiye Camisi'nin modelinin uygulandığını anlatan Atalay, "Türkiye’deki iyi örneklerden de çok şey aldılar. Dolayısıyla Kırıkkale'deki Nur Camisi bütün iyi özellikleri toplamış bir cami. Kendi alanında çok iddialı" dedi.

Kırıkkale'nin 1989 yılında il olduğunu hatırlatan Atalay, "Bu manda büyük eseler fazla yoktu. Kırıkkale’nin öyle çok kapsamlı bir tarihi de yok. Nispeten yeni bir şehirdir. Kırıkkale için şu anda bu cami merkezde bir kimlik, adeta bir sembol. Kırıkkale’nin şehirleşmesini daha da geliştirme yönünde büyük çaba gösteriyoruz. Nur Camisi'nin bu açıdan çok sembolik değeri var. Vatandaşlarımızın büyük fedakarlıkları ve mali yönden katkıları oldu. Biz de Ankara'dan o yönde destekler vermeye çalıştık. Neticede bu büyük eser tamamlanmış oldu" diye konuştu.

Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün kentte Nur Camisi'nin yanında hizmete açılacak diğer eserleri de açtığını belirterek, Kırıkkale'nin plaka kodu olan 71 eserin açılışının yapıldığını söyledi.

Kırıkkale'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok büyük destek verdiğini vurgulayan Atalay, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 65 gibi bir destek verdi. Kırıkkale’deki bugün hizmete açılan eserler için yapılan toplantı bir anlamda da Cumhurbaşkanımızın Kırıkkalelilere teşekkür mitingi programı gibiydi. Cumhurbaşkanımızın toplumda büyük bir karşılığı var. Kendisine karşı büyük bir sevgi var. Kırıkkaleliler bu sevgiyi bir kez daha gösterdiler. Cumhurbaşkanımız da buradan çok memnun ayrıldı. Biz kendisine bir kez daha buradan teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlarda konuşması

Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlarda konuşmasıyla ilgili tepkilere ilişkin, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce de "Ben geçmişteki cumhurbaşkanları gibi olmayacağım, farklı olacağım, vatandaşlarımızın arasında olacağım. Ülkemin her konusunda çalışacağım, vatandaşlarımızla onları paylaşacağım. Yani oturan bir cumhurbaşkanı değil, vatandaşlarımın içerisinde olacağım" sözünü hatırlattı.

Onu da gerçekleştirdiğini vurgulayan Atalay, "Bugün de onu söyledi. 'Ülkemin meselelerini vatandaşlarımla daima bu tür toplantılarda konuşacağım. Beni kimse bunlardan alıkoyamaz' mesajı vermiş oldu. Yani Cumhurbaşkanımızın kendi sitili. Seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak farklı bir Cumhurbaşkanlığı modeli ortaya koyuyor. O kendi takdiridir" şeklinde konuştu.

Atalay'a ziyaretlerinde Vali Ali Kolat, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay eşlik etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.