AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:

- "Bulunduğumuz coğrafya barış ve huzur ortamına fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:

banner390

KAYSERİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, "Bulunduğumuz coğrafya barış ve huzur ortamına fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır" ifadesini kullandı.

Özhaseki, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramın iyilik ve güzelliklere vesile olması temennisinde bulundu.

Allah'a yakınlaşmaktan doğan sevincin tezahürü olarak bayram yapıldığını vurgulayan Özhaseki, bayramların sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı günler olduğunu belirtti.

Bayramlar sayesinde kırgınlıkların unutulup, dostlukların pekiştirildiğini, düşkünlerin elinden tutulup yetim ve öksüzlerin sevindirildiğini bildiren Özhaseki, mesajında şunları kaydetti:

"Bulunduğumuz coğrafya barış ve huzur ortamına fazlasıyla ihtiyaç duyuyor. Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır. Filistin'de, Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta, Doğu Türkistan'da ve dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz için işte böyle bir ortama ihtiyaç var. Bizlerde dua ve niyazlarımızla bu ortamın oluşmasına katkı sağlamalıyız. Tüm dünyanın huzur içerisinde geçireceği bayramlara ulaşmak temennisiyle, bayramın şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını dilerim."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.