Ankara’daki terör saldırısı

- Saldırıda hayatını kaybeden 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Berkay Baş, Polatlı'da toprağa verildi

 Ankara’daki terör saldırısı

banner390

ANKARA (AA) - Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Berkay Baş, Polatlı'ta toprağa verildi.

Kızılay'daki terör saldırısı sonucu yaşamını yitirenler arasındaki üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Berkay Baş'ın cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından yakınların tarafından teslim alınarak Polatlı ilçesine getirildi.

Yakınları, Berkay Baş'ın patlamadan birkaç dakika önce ailesiyle telefonla görüştüğünü ve Kızılay'da olduğunu söylediği, ailenin patlamanın ardından çocuklarına ulaşamayınca Ankara'ya giderek hastaneleri dolaştığını ve çocuklarının cenazesini bulduğunu aktardı.

Karayolları Genel Müdürlüğü Kastamonu Bölge Müdürlüğünde çalışan Rasim ile Funda Baş çiftinin üç çocuğundan en büyüğü olan Berkay Baş’ın ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 1. sınıfında eğitim gördüğü öğrenildi.

Baş'ın cenazesi, işlemlerinin ardından Şentepe Mahallesi Ulu Camisine getirildi. Cenazeye katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yakınlarının desteğiyle ayakta duran Rasim Baş'ı teselli etmeye çalıştı.

Cenazeye Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Osman Ünlü, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenci arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Berkay Baş, yağmur altında kılınan cenaze namazının ardından Polatlı Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

Cenazede "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları atıldı.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.