Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

- Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Gazeteciler Cemiyeti ve Memur-Sen İl Temsilciliği kınadıklarını bildirdi

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Memur-Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci terör olayına tepki gösterdi.

Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının evlerine dönmek için bindikleri servis araçlarına yönelik yapılan saldırının alçakça ve haince olduğunu kaydetti.

Terör'ün 4 ay aradan sonra yine Ankara’da bir kez daha kendini gösterdiğini ifade eden Ekicioğlu, terör saldırısını organize eden ve uygulayan hain güçlerin kirli hedeflerine asla ulaşamayacaklarını ve ülkenin toplumsal bütünlüğünün bozulmayacağını kaydetti. Ekicioğlu, Ankara’daki menfur saldırıda yaşamını yitiren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine sabır temenni etti.

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu da, Ankara’da 28 kişinin yaşamını yitirmesi, 61 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan Ankara'daki terör saldırısını kınadığını bildirdi.

Terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Turpçu, masum halka ve halkı korumakla görevli olan güvenlik güçlerine yönelik saldırıların haince ve kalleşçe olduğuna işaret ederek, kan ve kaosla beslenen teröristlerin gerçek yüzlerinin bir kez daha görüldüğünü dile getirdi.

Kırşehir Memur-Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci ise terörün karanlık ve kanlı yüzünü Ankara'da gösterdiğini belirtti.

Cebeci, "Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan alçak terör saldırısında çok sayıda şehidimiz var, onlarca kişi ise yaralandı. Türkiyemizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyoruz. Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacı, Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin ekonomik, toplumsal, sosyal, kültürel ve siyasal yapısını sarsmaktır. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.


Etiketler; #Kırşehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.