banner417
banner444
24 Kasım 2015 Salı 10:47
10 Okunma
Asmalı Konak yapımcıların ilgisini bekliyor
banner416

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan ve 13 yıl önce kendi ismiyle anılan bir diziyle adından sıkça söz ettiren Asmalı Konak, yapımcıların ilgisini bekliyor.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, AA muhabirine açıklamada, Asmalı Konak'ın 2002-2003 yıllarında çekilen bir diziyle Kapadokya bölgesinin tanıtımına katkı sağladığını belirtti.

Konakta dizi filminin ardından benzer faaliyetlerin yapıldığına değinen Balcı, dizinin özellikle Ürgüp ilçesine ilgiyi arttırdığını söyledi. 

Asmalı Konak'ta dizi ve film projelerinin devamını beklediklerini söyleyen Balcı, "Biz Asmalı Konak ile Kapadokya bölgesinin başlı başına bir film platosu olduğunu iddia ediyoruz. Böyle bir coğrafya ve doğal güzelliğin bir benzeri başka yerde yok" dedi.

Bölgeye yerli ve yabancı turistin gelmesi açısından medyada yapılan tanıtımın önemine değinen Balcı, film ve dizi sektöründe çalışanları bölgeye davet ederek, "Bölgenin insanları, kaymakamları ve belediye başkanları buna hazır. Bizim için en büyük reklam bu filmler. Bilinenin aksine daha görülmemiş yerler var" diye konuştu.

Balcı, Asmalı Konak'ın Kapadokya'ya gelen ziyaretçiler tarafından mutlaka görülmesi gerektiğini ifade ederek, "Aslında Kapadokya'nın her tarafı tarih kokuyor. Bölgeye yerli ve yabancı turistin gelmesi açısından özellikle Ürgüp'e çok faydalı oldu" değerlendirmesinde bulundu. 

Kapadokya bölgesinin en etkili tanıtımının dizi ve filmler aracılığıyla gerçekleştiğine dikkati çeken Balcı, Asmalı Konak'ın bu konuda örnek teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426