banner417
banner444
18 Şubat 2016 Perşembe 10:33
10 Okunma
Azerbaycan halkı her zaman olduğu gibi Türk halkının yanındadır
banner416

BAKÜ (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Ankara'da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye dileklerinde bulunan Aliyev, olaydan derin üzüntü duyduğunu ifade ederek "Bu ağır günlerde Azerbaycan halkı her zaman olduğu gibi Türk halkının yanındadır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kendisini aradığını ve Bakü'ye gelemeyeceğini bildirdiğini söyleyen Aliyev, bunu anlayışla karşıladıklarını, Erdoğan'a da taziye dileklerinde bulunduğunu aktardı.

Toplantının öneminden bahseden ve iki kardeş ülkenin birliğini gösterdiğini belirten Aliyev, önemli konuları içeren ve geniş gündemi olan bu toplantının yakın zamanlarda gerçekleştirileceğini söyledi.

Çavuşoğlu da taziye dilekleri için Aliyev'e teşekkürlerini ileterek Aliyev'in ve Azerbaycan halkının her zaman olduğu gibi bu zor günde de Türk halkının yanında olduğunu vurguladı.

Terörün her türlüsüyle her zaman mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğlu, terörle mücadeleyi bundan sonra da kararlılıkla devam ettireceklerini bildirdi.

Muhabir: Ruslan Rehimov

Anahtar Kelimeler:
Dünya
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426