Bayırbucak Türkmenlerine yardım

- Sivas'ın Suşehri ilçesinde başlatılan kampanya kapsamında toplanan giysi ve gıda malzemelerinden oluşan tır ve kamyon, Suriye'ye uğurlandı - Yozgat'ın Yerköy ilçesinde okullarda düzenlenen yardım kampanyasında 9 bin 200 lira toplandı

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

banner390

SİVAS/YOZGAT (AA) - Suşehri ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasında toplanan giysi ve gıda malzemelerinin yüklendiği tır ve kamyon, Suriye'ye doğru yola çıktı.

Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından organize edilen, “Kardeşliğimiz Yardımlarımızla Büyüyor” kampanyasına, Suşehri Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Deniz Feneri Derneği destek verdi. Kampanya kapsamında, giysi, çocuk maması, çocuk bezi, battaniye, un, şeker, yağ, bakliyat ve kuru gıdadan oluşan 45 ton yardım toplandı.

Yardım malzemelerinin yüklendiği tır ve kamyon dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.

Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Duran Kılıç, yaklaşık 1 ay önce başlattıkları kampanyaya destek veren kurum, kuruluş ve vatandaşlara teşekkür ederek, "Suşehri ilçemiz her zaman garibanın yanındadır ve olmaya da devam edecektir. Allah yardımlarınızı kabul buyursun. Allah kimseyi evsiz, barksız, aç ve susuz bırakmasın" dedi.

- Yozgat

Yerköy Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda başlatılan yardım kampanyasında toplanan 9 bin 200 lira, İlçe Müftüsü İbrahim Güneş'e teslim edildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, müftülükte yaptığı açıklamada, "Para, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılacak" dedi.

Güneş de Yavuz'a hassasiyetleri için teşekkür ederek, "Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz el birliği yaparak, birliğin, kardeşliğin ve dayanışmanın ne olduğunu gösterdi" ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.