banner414
04 Eylül 2015 Cuma 23:56
31 Okunma
Belediye başkanı felçli hastayı makam aracı ile evine götürdü

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'in Han İlçe Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi tamamlanan ve ilçeye götürülmesi için araç temin edilemeyen felçli hastayı kendi kullandığı makam aracı ile evine götürdü.

Şanlı, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede yaşayan Erkan Tilkici'nin (30), belden aşağı kısmının felçli, babasının yaşlı, annesinin ise rahatsızlığı nedeniyle başka bir hastanede tedavi gördüğünü söyledi. Tilkici'nin dört kardeşinin de özürlü olduğunu belirten Şanlı, hastanın geçirdiği rahatsızlık sonucu bir süre önce Tıp Fakültesi üroloji servisine getirildiğini söyledi.

Serviste görevli hemşirelerin kendisine telefonla ulaştığını ve Tilkici'nin taburcu olacağını bildirdiğini ifade eden Şanlı, şöyle devam etti:

"Servis yetkilileri, hastanede bir nakil aracının bulunduğunu ancak hastayı bu araçla nakil edemeyeceklerini bana ilettiler. Bir takım girişimlerde bulundum ancak bir sonuç alamadım. Ben de yaklaşık 100 kilometre mesafeden kente gelerek tedavisi tamamlanan vatandaşımızı ve babasını belediyenin makam aracı ile evine götüreceğim. Bu konularda ilgilileri daha duyarlı olmaya davet ediyorum."

Şanlı, açıklamanın ardından felçli hasta ve babasını makam aracıyla götürdü.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64