banner417
banner425
27 Haziran 2015 Cumartesi 11:52
48 Okunma
Bin metre yüksekte
banner416

NEVŞEHİR (AA) - Kapadokya bölgesinde, balona binerek gökyüzünde "evet" demek isteyen çiftin nikahı, sıcak hava balonunda yerden yaklaşık bin metre yüksekte kıyıldı.

Göreme beldesinde, İsmail Tuncay Yılmaz ile nişanlısı Duygu Akan için balon sepetinde nikah töreni düzenlendi. Kılıçlar vadisi girişinde genç çifti bekleyen sıcak hava balonu, gelin ile damadın gelmesiyle havalandı. 

Şahitler ve nikah memurunun da bindiği balon, vadi manzarası eşliğinde gökyüzüne yükseldi. 

Yerden yaklaşık bin metre yükseğe çıkan balonda, nikah memurunun sorusuna "evet" diyen Yılmaz ve Akan çifti, Göreme Belediyesi nikah memuru Yasin Temel'in kıydığı nikahla dünyaevine girdi. Evlenme cüzdanı geline verilirken, çift, bu anları gökyüzünde fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi.

Damat İsmail Tuncay Yılmaz, nikah töreni sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, törenin özel bir mekanda olmasını istedikleri için sıcak hava balonunu tercih ettiklerini söyledi.

Sıcak hava balonunda nikah kıyılmasını çiftlere tavsiye eden Yılmaz, "Korkacağımızı düşündük ancak çok güvenli bir uçuş oldu. Herkese balonda evlenmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Gelin Duygu Akan de evliliğin çok kutsal bir müessese olduğunu, balonda evlenmenin ise daha da kutsal olduğuna inandığını belirterek, "Balonda evlenmek çok heyecanlı bir şey. Yukarıda duygular tarif edilemez. Olumsuz düşünülecek bir konu yok. Her şey çok güvenli ve güzeldi" dedi.

Anahtar Kelimeler:
NevşehirGöremeBalonNikah
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426