banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 15:15
16 Okunma
Bora Gezmiş Taziyeleri Kabul Etti
banner416
Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş’in vefatının ardından evinde taziyeler kabul ediliyor. Taziyeleri kabul eden Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, “Annem Cumhuriyet’in ilk yıllarının çocuğuydu. Yani bu toplumun yaşadığı her şeyi gördü” dedi.

Deniz Gezmiş’in 94 yaşındaki annesi Mukaddes Gezmiş’in vefatının ardından oğlu Bora Gezmiş, Selimiye Mahallesi Cami Sokak’ta bulunan evlerinde taziyeleri kabul etti. Bora Gezmiş, annesinin bir süre önce felç geçirdiğini belirterek, “Ağrısı sızısı yoktu öyle çok çekmedi. Rahat bir ölüm oldu. Biz elimizden geldiği kadar baktık, çocukları, gelinleri, torunları buradaydı. Tahmin ediyorum mutlu bir şekilde ahirete göçtü. Kendisi Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde daha harp yıllarının bir çocuğuydu. Yani bu toplumun yaşadığı her şeyi yaşadı. Öğretmendi, bu mahallede Selimiye İlkokulu’nda öğretmenlik yaptı. Bir sürü yetiştirdiği talebe var. Onlardan da çok güzel tepkiler alıyoruz. Yani bir faninin bundan daha fazla bir şey isteyeceğini zannetmiyorum. Arkasından kötü konuşan hiç kimse yok, bizde onun evlatları olarak gurur duyuyoruz. Yarın elimizden geldiği kadar ona görevimizi yapacağız” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da taziye evine gelerek, Bora Gezmiş’e başsağlığı dileyecek. Mukaddes Gezmiş’in cenazesi, yarın Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426