Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

- Zafer Bayramı, Konya, Karaman ve Aksaray'da törenlerle kutlandı

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

banner390

KONYA (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Konya, Karaman ve Aksaray'da coşkuyla kutlandı. 

Konya'da Anıt Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kutlama programı Konya Atatürk Stadyumu önünde düzenlenen törenle devam etti. Vali Muammer Erol, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, protokol üyelerinin bayramını tebrik etti. 

Daha sonra Konya Atatürk Stadyumu önünde halkın da katılımıyla geçit töreni düzenlendi. Burada Vali Erol, Tümgeneral Şahar ve Akyürek, tören arabasına binerek vatandaşları selamladı. Daha sonra askeri birlikler ve gaziler geçit törenine katıldı.

- Karaman

Karaman'da, Atatürk Parkı'nda düzenlenen törene Karaman Valisi Murat Koca, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve diğer ilgililer katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrağın göndere çekilmesiyle başladı. 

Jandarma Yarbay Osman Alper Durmaz'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasının ardından resmi geçit töreni yapıldı. 

- Aksaray

Hükümet Meydanı’nda düzenlenen törene Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Garnizon Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunulduğu törende Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu. 

Törenin ardından Vali Ataklı, makamında tebrikleri kabul etti.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.