Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

-Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kayseri'de Cumhuriyet resepsiyonu verildi

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

banner390

KAYSERİ (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kayseri Valiliği tarafından Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu verildi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün tarafından bir otelde verilen resepsiyonda Vali Düzgün ve eşi Gül Düzgün, konukları karşıladı.

Resepsiyona, eski Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, milletvekilleri,  şehit aileleri, iş adamları, gazeteciler ve çok sayıda davetli takıldı.

Onur konukları olarak davet edilen şehit yakınları ve gazilerle özel olarak ilgilenen Vali Düzgün, yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti'nin yokluklar ve zorluklar içerisinde kurulduğunu belirterek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Anadolu insanın Türkiye Cumhuriyeti'ni birlikte kurduğunu, şehit olarak bu toprakları vatan yaptıklarını belirten Düzgün, "Cumhuriyetin ilelebet devamı için birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım. Ülkemizde son günlerde dış mihrakların etkisiyle milletimiz arasına nifak tohumları serpilmeye çalışılıyor. Tüm bunların farkında olarak aramızdaki farklılıkları zenginlik olarak görüp birlikte bir millet olarak geleceğe emin adımlarla yürümek için ortak noktalarımızı görmemiz gerekiyor" dedi.

Resepsiyonun onur konuklarının şehit alileri ve gaziler olduğunu kaydeden Düzgün, "Değişik dönemlerde şehit olan insanlarımızın annelerini, babalarını, eşlerini ve çocuklarını da davet ettik. Bu resepsiyonu huzur içerisinde verebiliyorsak bayramımızı huzur içerisinde kutlayabiliyorsak şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Cumhuriyetimizi de onlara borçluyuz. Bu vesile ile geçmişten günümüze tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyorum" diye konuştu. 

Resepsiyon müzik dinletisiyle devam etti.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.