banner417
banner425
24 Aralık 2014 Çarşamba 17:01
62 Okunma
Davutoğlu’dan Samaras’a ’merry Christmas’
banner416
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pazarkule Sınır Kapısından Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı telefonla arayarak yeni yılını kutladı.

Başbakan Davutoğlu, Türkiye Yunanistan Sınırı tampon bölgesinden Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı telefonla yeni yılını kutladı. Yunanistan Başbakanı Samaras’la telefonla görüşen Başbakan Davutoğlu, ’merry christmas’ diyerek tebriklerini iletti. Yunanistan sınırı Pazarkule Sınır Kapısı’nda dostluk mesajları veren Başbakan Davutoğlu’na sınırda bulunan Yunan askerleri ve gümrük personeli çiçek ve çikolata hediye etti. Başbakan Davutoğlu tampon bölgede yaptığı açıklamada Yunanistan Başbakanı Samaras’a ’sevgili dostum’ diye hitap ederken, Aralık ayı başında kendisinin misafiri olduğunu söyledi. Sınır kapısında Yunanistan komutanları ve polislerinin de misafiri olunduğunu belirten Davutoğlu, "Her iki ülkenin komutanlarıyla oluşturduğumuz bu tablo, iki ülke arasındaki barışın, komşuluğun ve dostluğun göstergesidir. Bu tabloyu da bundan sonra da sürdürmeye kararlıyız. Bu sınır gerilim sınırı değil, komşuluk, dostluk sınırıdır. Ülkeleri birbirinden ayıran bir duvar değil, ülkeleri ve halkları birbirine bağlayan kapılardır. Biraz önce Samaras’la tam bu noktadan konuşmak büyük bir mutluluktu. Başta sayın Samaras ve Yunanistan halkının yeni yıllarını kutluyor, chrismas’larını buradan kutluyorum" dedi.

Başbakan Davutoğlu, sınırda nöbet tutan bir askerin ailesini arayarak telefonla görüştü. Daha sonra telefonu askere uzatan Davutoğlu, askerin ailesiyle görüşmesini sağladı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426