banner417
banner425
15 Mayıs 2015 Cuma 17:04
41 Okunma
Diyanet İşleri Başkanlığı:
banner416

ANKARA (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığı, Soma'daki maden faciasından sonra, hükümete yönelik tepkiyi azaltmak için "imamlara telkinde bulunduğu" şeklindeki iddianın tamamen hayal ürünü olduğunu bildirdi. 

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan "Fıtrat Sürgünü" başlıklı haberler hatırlatıldı.

"Her şeyden önce millet olarak Soma'da yaşadığımız acı hadiseyi istismar ederek yalan haber yapmak, bu elim hadise üzerinden kamuoyunu yanıltmaya çalışmak insaf, izan ve vicdandan uzaklaşmanın tezahürüdür" ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu haberde yer alan, Soma'da yaşadığımız acı hadiseden sonra, 'Diyanet İşleri Başkanlığının hükümete yönelik tepkiyi azaltmak için imamlara telkinde bulunduğu' şeklindeki iddia tamamen hayal ürünü olup açık bir iftira ve karalama kampanyasından ibarettir. Habere konu olan görevlilerin durumu ile ilgili iddialar ise teftiş raporu neticesinde 633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 25. maddesi çerçevesinde yapılan gerekli yasal ve hukuki işlemlerdir. Söz konusu gazete ve internet siteleri hakkında gerekli yasal ve hukuki süreç başlatılacaktır."

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426