Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kış sporları ve turizm merkezlerinden Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.Tatili fırsat bilen vatandaşlar, aileleriyle birlikte Erciyes Kayak Merkezi'ne akın etti. Vatandaşlar, Erciyes'te hem kayak...

Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu

banner390

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kış sporları ve turizm merkezlerinden Erciyes'te hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Tatili fırsat bilen vatandaşlar, aileleriyle birlikte Erciyes Kayak Merkezi'ne akın etti. Vatandaşlar, Erciyes'te hem kayak hem de piknik yapmanın keyfini yaşıyor.

Sabah saatlerinde tipi ve fırtına nedeniyle kapalı olan tesisler, tipinin durmasıyla birlikte yeniden açıldı.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Eğlenceoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erciyes'te sezonu açtıkları ilk günden itibaren inanılmaz bir yoğunluk yaşandığını, hafta sonu ise pistlerde adım atacak yer dahi kalmadığını söyledi.

Gelen ziyaretçilerle yaptıkları görüşmelerde cumartesi ve pazar günlerini iple çektiklerini söylediklerini belirten Eğlenceoğlu, "Erciyes son yılların en yoğun sezonunu geçiriyor. Hafta sonları Türkiye'nin dört bir tarafından ziyaretçiyi Erciyes'te ağırlıyoruz. Kayak merkezine gelen insanlar tekrar geldiklerinde yanlarında mutlaka başkalarını da getiriyor. Bu da bizim için en önemli tanıtım faaliyetini oluşturuyor" diye konuştu.

Pistlerin tamamının açık olduğunu kaydeden Eğlenceoğlu, Tekir bölgesindeki kayak, kızak ve snowboard pistlerinin daha yoğun olduğunu ifade etti.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.