Erciyes'te nisan ayında kayak keyfi

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden Erciyes'te nisan ayı olmasına rağmen halen kayak yapılabiliyor.Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, yurtiçi ve yurtdışındaki birçok kayak merkezinin...

Erciyes'te nisan ayında kayak keyfi

banner390

KAYSERİ (AA) - Türkiye'nin en önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden Erciyes'te nisan ayı olmasına rağmen halen kayak yapılabiliyor.

Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, yurtiçi ve yurtdışındaki birçok kayak merkezinin nisan ayı başından itibaren sezonu kapatmış olmasına rağmen Erciyes'te kayak keyfinin sürdüğünü söyledi.

Hafta içi yoğunluğun azalmasına rağmen özellikle hafta sonları otellerin halen yüzde 70-80 dolulukla çalıştığını belirten İkiler, "Erciyes'te pistlerde 1,5 metre kalınlığında kar var. Sporseverler sezon bitmeden önce son kez kayak yapmanın keyfini yaşamak için çocuklarıyla birlikte Erciyes'e akın ediyor. Yurt genelindeki birçok tesis kapılarını kayakseverlere kapatmasına rağmen biz bu ayın sonuna kadar sezonu açık tutacağız. Turizmciler de sezonun sonuna doğru yaşanan yoğunluktan memnun" diye konuştu.

Erciyes'in tarihinin en yoğun, en iyi sezonunu geçirdiğini ifade eden İkiler, geçmiş yıllarda sezonu nisan ayına kadar uzatabilmek için yapay kar makinelerini kullanmak zorunda kaldıklarını ve bu kadar yoğun ziyaretçiye ulaşamadıklarını vurguladı.

Bu yıl hem ziyaretçi açısından hem de kar yağışı bakımından çok verimli bir sezon geçirdiklerini kaydeden İkiler, "Erciyes'te aralıklarla kar yağışı devam ediyor. Muhtemelen sezonu kapattığımız da yine pistlerde kar olacak, kayılabilecek. Ancak hazırlık yapabilmek için sezonu kapatmamız gerekecek" diye konuştu.

 

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.