banner417
banner425
26 Aralık 2014 Cuma 15:26
69 Okunma
Eşini öldüren sanığa 20 yıl hapis
banner416

SİVAS (AA) - Sivas'ta, kanser hastası eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Kemalettin Topçu, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Sivas 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Kemalettin Topçu ve eşi Ayşe Topçu'nun yakınları ve taraf avukatları hazır bulundu.

Kemalettin Topçu,  ifadesinde, eşinin kıskanç olduğunu ve olaydan önceki son 4 günün çok zor geçtiğini öne sürerek, "Adalete boynum kıldan ince. Bana verilecek ceza yapmış olduğum olayın cezası ancak ben bu sonu hak etmedim "dedi.

Ayşe Topçu'nun ağabeyi Feramiz Boztepe ise Kemalettin Topçu'nun en ağır biçimde cezalandırılmasını istediğini belirtti.

Mahkeme heyeti, Kemalettin Topçu'yu kasten adam öldürme suçundan 20 yıl hapse mahkum etti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayşe Topçu'nun kocasının hak ettiği cezayı almadığını savundu.

Kararı kabul etmediklerini, kadınlara karşı işlenen şiddetin bir insanlık suçu olduğunu belirten Kav, "Türkiye'de kadın cinayetlerini durdurmak için hepimizin seferber olası gerekiyor. Ayşe kardeşimiz de huzurla yatacak, bunu birlikte başarırsak. Ayrıca kararı temyize götüreceğiz" diye konuştu.

Ayşe Topçu'nun ağabeyi Feramiz Boztepe ise cezayı az bulduklarını belirterek, "Adalet istiyoruz, başka kadınlarımız öldürülmesin. Acımız büyük. 20 yıl ceza verildi, acımız hafifletmedi" dedi.

Kemalettin Topçu, kanser tedavisi gören eşi Ayşe Topçu'yu 11 Mayıs'ta Akdeğirmen Mahallesi'ndeki evlerinde bıçakla yaralamış, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Topçu, yaşamını yitirmişti.

Anahtar Kelimeler:
CinayetDuruşmaKarar
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426