Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de

- Yıldız, Kayseri'de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin bayramını kutladı

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de

banner390

KAYSERİ (AA) - Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bayramlaştı.

Yıldız, Uluslararası Öğrenciler Akademisi'nin, Kurban Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi BEF Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

Öğrencilerin bayramını kutlayan Taner Yıldız, öğrencilerin iyi derecede Türkçe konuşuyor olmalarından mutluluk duyduğunu belirtti.

Bayramların önemli kaynaşma vesilesi olduğunu aktaran Yıldız, şöyle devam etti: 

"Aramızda din, dil, ırk ve farklı etnik kökenden insanlarımız olabilir. Ama bizim bildiğimiz bir gerçek var. Biz insanımızı severiz. Yaradandan ötürü, yaratılanı severiz, Cenabı Hak'tan ötürü. O yüzden hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Her birimizin görev ve sorumlulukları farklı. Buna rağmen her birimizin tek amacı var. Bizi yaratan Allah'a kulluk vazifemizi yaparken, aynı zamanda insani görevimizi yerine getirmek. Hem İslami hem de insanı görevlerimiz var. Okumaya çok dikkat edin, entelektüel birikiminiz olması için gayret edin."

AK Parti Kayseri Milletvekili Hava Talay Çalış ve diğer davetlilerin katıldığı etkinlik, öğrencilere etli pilav dağıtılmasıyla sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.