banner417
banner425
29 Kasım 2014 Cumartesi 12:07
17 Okunma
Eskişehir Çin’de Teşvik Ve Teşekkür Ödülü Aldı
banner416
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, dünya belediyelerinin en prestijli ödülünün verildiği 2’inci Guangzhou Uluslararası Ödül Yarışmasında ’Teşvik ve Teşekkür’ ödülü kazandı.

Dünyadaki 55 ülke ve 155 şehirden 259 başvurunun yapıldığı yarışmada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi "Kent Belleği Müzesi" projesi, büyük jüri tarafından finale kalan ilk 15 proje arasında yer aldı. Önemli kentsel sorunları çözmek için iki yılda bir düzenlenen ve bu yılki teması ‘Kentsel Yenilik’ olan, 2’inci Guangzhou Uluslararası Ödül Yarışması projelerin sunumundan sonra, 26 kişilik jüri sonuçları açıkladı.

Ülkelerin internetten de oy verdiği yarışmada Çin’in Huangzhou Belediyesinin "Kiralık Bisiklet" projesinin yanı sıra, Kolombiya’nın Antioquia şehri " Eğitimde Yenilik" projesi, İngiltere’nin Bristol şehri "Akıllı Şehir” projesi, Senegal’in Dakar şehri "Pazar Yerleri için Finans" projesi, Yeni Zelanda’nın Christchurch şehri "Afet Sonrası Yeniden Yapılanma" projesi ile birincilik ödülünü paylaştı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin "Kent Belleği Müzesi" projesi ise, “Teşvik ve Teşekkür” ödülüne layık görüldü.

Guangzhou’da düzenlenen ödül töreninde, "Kent Belleği Müzesi" projesine verilen “Teşvik ve Teşekkür” ödülünü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen aldı. Uluslararası Belediyeler Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen yarışma dün sona erdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426