Eskişehir'den kısa kısa

- "Gökyüzünde Engel Yok"

Eskişehir'den kısa kısa

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Yaşam Köyü Montaj Atölyesi içerisinde model uçak kursu ile engelliler hem el becerilerini geliştiriyor hem de keyifli zaman geçiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Kurumu eğitim sertifikalı Gülnaz Tunç tarafından verilen eğitimde zihinsel engelli bireyler model uçak yapım konusunda eğitim alıyor.

Bu kurs sonucunda proje dahilinde tamamlanan uçaklar "Gökyüzünde Engel Yok" adı altında düzenlenecek etkinlikle gökyüzü ile buluşacağı kaydedildi.


- ETO üyeleri İngiltere’de ECOBUILD Fuarına katıldı

ETO dünyada sektöründeki en önemli fuar organizasyonları ile üyelerini buluşturmaya devam ediyor.

ETO'dan yapılan açıklamada, Eskişehir Ticaret Odası'nın inşaat ve enerji sektöründe faaliyet gösteren üyeleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Uluslararası İnşaat, Sürdürülebilir Tasarım, Çevre Yapılanması ve Enerji Fuarı’nı ziyaret etti. Ziyarete Eskişehir Ticaret Odası Meclis Divan Katibi Volkan Ay ile birlikte 16 Firmadan 22 katılımcı eşlik etti.

Her yıl düzenlenen ECOBUILD, Birleşik Krallık’ın en büyük inşaat ve enerji fuarı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük sürdürülebilir tasarım, inşaat ve çevre yapılanması özelliği taşıdığı bildirildi.

ETO üyeleri fuarda inşaat ve tasarım konusunda dünyanın en önemli firmaların temsilcileriyle bir araya gelerek, sektördeki son gelişmeleri takip etme imkanı bulduğu kaydedildi.


- Büyükşehir’den "Beşte Bir" kampanyası

Büyükşehir Belediyesi 28 Kasım 2013 tarihinde imzalayarak taraf olduğu çocuğa karşı cinsel şiddeti sonlandırma amaçlı "Beşte Bir" Kampanyası 2016 yılı içerisinde Odunpazarı ve Tepebaşı İlçelerine bağlı okullarda başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Biriminin Es Çocuk Evi öğretmenleri ve Gönüllü Psikolog Gülten Seber tarafından Aşağısöğütönü Mahallesi Şehit Emre Bolat İlkokulu'nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına öğretmenler katıldı. Bilgilendirme toplantısına katılan öğretmenlere Beşte Bir Kampanyası detayları ve çocuğun cinsel istismarına yönelik önleyici faaliyetler anlatıldığı kaydedildi.


Çocuk Hakları Birimi tarafından 2016 yılı içerisinde Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe merkezlerinde Beşte bir Kampanyası ile 40 ilkokulda 300 veliye yönelik, çocuğa karşı cinsel istismarın önlenmesi konusunda bilgilendirme yapılacağı bildirildi.


- ESOGÜ'de "Dünya Pi Günü" etkinliği düzenlendi


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı’nın düzenlediği 14 Mart Dünya Pi Günü etkinliklerinin beşincisi gerçekleştirildi.

ESOGÜ'den yapılan açıklamada, ESOGÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe, Eskişehir il merkezi ve ilçelerinden 140 kadar ortaokul öğrencisi de katıldı

Etkinlikte, "Pi Sayısının Kısa Tarihçesi" isimli sinevizyon gösterisi gerçekleştiği belirtildi.

"Pi Ezber" ve “Piroblem Çözme" isimli yarışmaların ardından, İlköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kürşat Yenilmez "Pi Sahnesi" isimli bir sunum gerçekleştirdiği ifade edildi.


- ESOGÜ'de "Girişimci Kadınlarız" sertifika programı düzenlendi


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAM), ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)'nın ESOGÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği “Girişimci Kadınlarız” sertifikalı eğitim programı gerçekleştirildi.

ESOGÜ'den yapılan açıklamada, etkinliğin ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştiği bildirildi.

Pogramını tamamlayanlara sertifikaları ESKAM Müdürü Doç. Dr. İnci Parlaktuna tarafından verildiği ve programının içeriğinde "İş fikri nasıl geliştirilir?", "Gerçek ve gerçek olmayan hedefler nelerdir?", "İş fikri nasıl hayata geçirilir?", "Finansman kaynakları nelerdir?", "Mikro kredi nedir ve nasıl alınır?" gibi konular yer aldığı kaydedildi.


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.