Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:

- "(Şırnak'taki terör saldırısı) Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Hiçbir güç, kuvvet bize karşı gelemez. Teröristlerin elinde sadece bombaları var. Ancak kalleşçe, kahpece kullanıp insanımıza zarar verebilir, polisimizi, askerimizi şehit edebilirler. Böyle yüce imana sahip millet karşısında hiçbir gücün, kuvvetin durması ve bir şey başarması mümkün değil"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:

banner390

AKSARAY (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Şırnak'taki terör saldırısına ilişkin, Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü bir devlet olduğunu belirterek, "Hiçbir güç, kuvvet bize karşı gelemez. Teröristlerin elinde sadece bombaları var. Ancak kalleşçe, kahpece kullanıp insanımıza zarar verebilir, polisimizi, askerimizi şehit edebilirler. Böyle yüce imana sahip millet karşısında hiçbir gücün, kuvvetin durması ve bir şey başarması mümkün değil" dedi.

Aşcı, Aksaray Valiliğinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğüne geçen Aşcı, burada da emniyet mensuplarıyla bayramlaştı.

Gazetecilerin Şırnak'taki terör saldırısına ilişkin sorusu üzerine Aşçı, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

Terörün dini, dili ve ırkının olmadığını, mübarek Kurban Bayramı'nda dahi saldırıların devam sürdürüldüğünü ifade eden Aşcı, "Bugün de şehitlerimiz var. Allah onların şehadetlerini kabul etsin. Çok üzgünüz. Mübarek bayram günü olacak iş değil. Hiçbir hak yaşama hakkından öte değildir. Siz hak isterken bir insanı öldürüyorsanız, bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Önce insanı yaşatacağız, sonrasında memlekette ne sorunumuz varsa, kardeşlik hukuku içerisinde beraber, karşılıklı konuşacağız" diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü bir devlet olduğunu vurgulayan Aşcı, şunları kaydetti:

"Hiçbir güç, kuvvet bize karşı gelemez. Teröristlerin elinde sadece bombaları var. Ancak kalleşçe, kahpece kullanıp insanımıza zarar verebilir, polisimizi, askerimizi şehit edebilirler. Böyle yüce imana sahip millet karşısında hiçbir gücün, kuvvetin durması ve bir şey başarması mümkün değil. Dolayısıyla bu millet güçlüdür. Bin yıldır bu memlekette mücadele devam ediyor. Bin yıl daha da sürse devam edecektir."

Aşcı, daha sonra Abdulkadir Üçyıldız Huzurevi, Aksaray Devlet Hastanesi ile Cevat Meliha Özel Çocuk Yuvası'nı ziyaret ederek, buralarda kalan hasta, yaşlı ve kimsesiz çocuklarla bayramlaştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.