banner417
banner444
22 Nisan 2015 Çarşamba 13:47
51 Okunma
Hastanede tedavi gören çocuklar için 23 Nisan kutlaması
banner416

KAYSERİ (AA) - Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Emel-Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde tedavi gören çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama düzenlendi. 

Etkinlik nedeniyle balonlarla süslenen klinikte bir araya gelen çocuklar, oyunlar oynadı ve aktivitelere katıldı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, yaptığı açıklamada, etkinliği, tedavi gören çocukların da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu yaşaması için düzenlediklerini belirtti.

Kayseri ve civarından hastaları bulunduğunu, günde ortalama 800 çocuğa hizmet verdiklerini aktaran Özcan ''Bu anlamlı günde tedavi gören çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu yaşatmak adına böyle bir etkinlik düzenledik" dedi.

Etkinlikte çocukların ebru çalışması yaptığını, sevdikleri çizgi film karakterlerinin maketiyle vakit geçirdiğini anlatan Özcan, servis dışına çıkamayanları odalarında ziyaret ederek bayramlarını kutladıklarını ifade etti.

Özcan, "Erciyes Sanat Derneği'nin de katkısıyla güzel bir organizasyon oldu. Klinikteki etkinliklerde dernek üyesi arkadaşlarımız çocuklarımızla bire bir ilgileniyor. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yönelik ülkemizde önemli gelişmeler oldu. Anne ve çocuk ölümlerinin azaltılmasıyla Dünya Sağlık Örgütü'nün örnek gösterdiği ülkelerden birisi olduk. Standartlarımız her geçen gün artıyor. Bu etkinlik de bunun göstergelerinden biri. Umarım çocuklarımızı mutlu edebilmişizdir" diye konuştu. 

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426