Hocalı katliamının 24. yılı

AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ertürk: - "Bugün haince ve kalleşçe bomba yüklü araçlarla; asker, sivil, kadın, çocuk demeden insanları katleden zihniyetle; Hocalı'daki zihniyet birebir aynıdır"

Hocalı katliamının 24. yılı

banner390

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, "Bugün haince ve kalleşçe bomba yüklü araçlarla; asker, sivil, kadın, çocuk demeden insanları katleden zihniyetle; Hocalı'daki zihniyet birebir aynıdır" dedi.

Ertürk, partisinin il başkanlığında yaptığı açıklamada, 24 yıl önce yaşanan acının unutulmadığını söyledi.

Bu insanlık suçunun uluslararası arenada yankı bulamaması da ayrıca kınanması gereken bir durum olduğunu vurgulayan Ertürk, "Geçen yıllar içerisinde o kara gecede yaşananlar uluslararası kamuoyu, uluslararası kuruluşlar ve batı tarafından görmezden gelinmiştir. Oysa Hocalı'da yapılan katliam Azerbaycan'daki kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm insanlık nezdinde işlenmiş bir suçtur" diye konuştu.

Aynı çevrelerin ülkemizde ve yakın coğrafyada yaşanan katliamlara karşı da umursamaz ve iki yüzlü tutumlarının seneler sonrasında da hiçbir şeyin ahlaki ve hukuki manada değişmemiş olduğunu gösterdiğini anlatan Ertürk, şunları kaydetti:
"Katliamlar yapmanın hiçbir mazereti olamaz. Bizim için dün Srebrenitsa'da, Halepçe'de, bugün Hama'da, İdlip'te, Türkmen Dağında yaşananlar neyse tam 24 yıl önce Hocalı'da yaşananlar da odur. Bugün haince ve kalleşçe bomba yüklü araçlarla; asker, sivil, kadın, çocuk demeden insanları katleden zihniyetle; Hocalı'daki zihniyet birebir aynıdır. Yeryüzünde insanlığını kaybetmenin, katliamlar yapmanın hiçbir mazereti yoktur. Uzak yakın fark etmeden gönül coğrafyamızda yaşanan her olay; AK Parti olarak bizlere insani ve vicdani sorumluluklarımızı tekrar tekrar hatırlatmaktadır. Hocalı katliamında vefat edenleri rahmet ve dua ile anıyor, bu vesileyle yakınlarına, Azerbaycan halkına tekrar başsağlığı diliyoruz."

Açıklamanın ardından katliamda hayatını kaybedenler için dua edildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.