Iğdır'daki terör saldırısı

- Saldırıda şehit olan polis memurları Bekir Serhat Kaya ile Nebi Gündoğan'ın Kırıkkale'deki ailelerine acı haber ulaştı

Iğdır'daki terör saldırısı

banner390

KIRIKKALE (AA) - Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Bekir Serhat Kaya ile Nebi Gündoğan'ın Kırıkkale'deki baba ocaklarına ateş düştü.

Acı haberi Ankara'nın Kalecik ilçesinde çalıştığı iş yerinde alan şehit polis memuru Bekir Serhat Kaya'nın babası Yusuf Kaya, buradan Kırıkkale Merkez Çalılıöz Mahallesi Samsun Bulvarı'ndaki evine iş arkadaşları tarafından getirildi. Baba Kaya'yı yakınları ve polisler teskin etmeye çalıştı.

Oğlunun şehit düştüğü haberini Yozgat'ta akraba ziyaretinde alan anne Gülay Kaya ise evde kendisini bekleyen eşine sarılarak ağladı. Anne Kaya burada "Yavrumu verin bana. Sana ölümler yakışmaz. Oğlumu istiyorum" diye ağıt yaktı.

Haberin ardından apartmana ve sokağa Türk bayrakları asıldı. 

22 yaşındaki Bekir Serhat Kaya'nın bekar olduğu ve 2 yıl önce göreve başladığı, şehidin öğretmen ağabeyi Osman Kaya'nın da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde askerlik yaptığı öğrenildi.

-Şehit Nebi Gündoğan'ın baba ocağında da yas var

Şehit Nebi Gündoğan'ın ailesi de acı haberi Balışeyh ilçesine bağlı Akçakavak köyündeki evlerinde aldı.

Baba Hacı ve anne Leyla Gündoğan, yakınları ve komşuları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Sağlık ekipleri de sinir krizi geçiren anne ve babaya müdahale etti.

Şehidin babaevine Türk bayrağı asıldı. 

30 yaşındaki Nebi Gündoğan'ın evli olduğu öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.