Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası

- CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinin Kırşehir örgütüyle, Kayseri'de uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddia edilen kızın mezarını ve ailesini ziyaret etti

Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası

banner390

KIRŞEHİR (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP Kırşehir teşkilatı üyeleri, Kayseri'de uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddia edilen kızın mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Cuma Mahallesi Mezarlığına defnedilen lise öğrencisi Cansel B.K'nın mezarını ziyaret eden Tekin, mezara karanfil bıraktı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Tekin Kayseri'de üzücü bir olayın yaşandığını söyledi.

Özellikle son 2 yıldır TÜİK verilerine göre şiddet boyutunun arttığının görüldüğünü ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

"Kadın şiddeti ve intiharlar son 30 yılın en üst noktasında. Umut ederiz ki, bunların hepsi son olur. Buraya gelmeden öncede çeşitli sosyal medyada bazı gerekçeler gördük. Ne olursa olsun hiçbir gerekçe gencecik, körpecik bir kızın bedeninden daha önemli değil. O bedenin önüne geçecek gerekçelerden değildir. Unutmamalıyız ki, 78 milyon yurttaş olarak çocuklarımızı öğretmenlere teslim ederiz, güveniriz. Cansel kardeşimiz 17 yaşında. Sosyal medyada bu aşağılıkça gerekçeleri yazıp, ' o niye oradaydı, bu niye buradaydı' diyerek en azından aileyi,annesini babasını daha fazla incitmesinler."

Daha sonra Cansel B.K'nın ailesini ziyaret eden Tekin, baba Mustafa K'ya başsağlığı dileyerek olaydan duyduğu üzüntüyü belirtti. Ziyarete CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin ve partililer de katıldı.

Tekin, daha sonra Kaman Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül'ü de ziyaret ederek bir süre görüştü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.