banner417
banner425
25 Aralık 2015 Cuma 17:25
8 Okunma
Kentsel dönüşüm konutları sahiplerini buldu
banner416

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesince yürütülen kentsel dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi'nde Şehr-i İstanbul Projesiyle inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine verildi. 

Bağcılar Belediyesi açıklamasına göre, Güneşli Mahallesi'nde 2 Ekim 2014'te yıkılan 14 ayrı binayla 52 bağımsız birimin yerine depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutlar inşa edildi.  8. Sokak'ta Şehr-i İstanbul Projesi kapsamında inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine dağıtıldı. Törende ayrıca, aynı yerde yapılacak "Şehr-i İstanbul Projesi 2" kapsamında 11 binanın yıkımı da davul zurna eşliğinde gerçekleştirildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki 6306 Sayılı Kanun'un çıkmasıyla ilçedeki kentsel dönüşümün hız kazandığını belirterek, "Güvenli adımlarla yürüyen proje, depreme dayanıksız konutların yıkımı ve daha sağlam, otoparklı ve bahçeli yaşam alanlarının inşa edilmesiyle devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Yıkılan binaların yerine asansörlü, otoparklı, bahçeli ve depreme dayanıklı konutlar inşa ettiklerini dile getiren Çağırıcı, binaları eski ve yorgun olan vatandaşların bu projeye katılmalarını istedi.

Konuşmaların ardından 99 kişi adına 5 daire sahibine tapuları verildi.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Mahalle Muhtarı Atik Yağmur, inşaatları yapan Albayraklar Konut Yapı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Albayrak, Sudan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. F. Maher de katıldı.

Tapusunu alan Hatice Meriç, kısa süre önce kaybettikleri babasının bu anı göremediğini belirterek, gözyaşlarını tutamadı.

Tapusuna kavuşma sevinci yaşayan Osman Ak ise,  evlerine vaktinden önce kavuştuklarını, sağlam ve depreme dayanıklı daire sahibi olduğunu anlattı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426