banner417

Kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor

Tekirdağ’da sokakta bulduğu kedileri sahipsiz bırakmayan 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, 10 yıldır kiraladığı evde 70 kediyle birlikte yaşıyor.

banner444

Kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor

Tekirdağ’da sokakta bulduğu kedileri sahipsiz bırakmayan 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, 10 yıldır kiraladığı evde 70 kediyle birlikte yaşıyor.

14 Şubat 2016 Pazar 14:53
13 Okunma
Kiraladığı evde 70 kediyle yaşıyor
banner416

TEKİRDAĞ (AA) - Sokakta bulduğu kedileri sahipsiz bırakmayan 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, 10 yıldır kiraladığı evde kedilerle beraber kalıyor.

Nurgül Tokgöz, 4 yıl önce geldiği kentte sokakta bulduğu kedilerini 3 katlı binanın kiraladığı iki dairesinde beslemeye başladı. Zaman içerisinde 70 kedisi olan Tokgöz, "Evlatlarım" diye sevdiği kedilerin aşılarından yiyeceklerine kadar her ihtiyacını karşılamaya çalıştı.

Tokgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor olmasına rağmen evinde sokaktan topladığı 70 kediye "çocuğu gibi" baktığını söyledi.

Evinde kedi beslediği için komşularının şikayetçi olduğunu, bu sorunla mücadele ederken mama bulma sıkıntısını yaşadığını ifade eden Tokgöz, şöyle dedi:

"Ben bunlara bakıyorum ama hayvanseverlerden mama desteği bekliyorum. Bu hayvanların aç kalmaması lazım. Bakımları zor. Akşama kadar onların bakımıyla uğraşıyorum ama onlar için değer, onlar benin canım, çocuklarım. Ben de yetişmekte zorlanıyorum, maddi olarak bazen yetersiz kalıyorum. Ölene kadar ben bunlara bakacağım. Eğer bunlara baktığım için beni sokağa atacaklarsa bunlarla beraber atsınlar."

Emekli maaşı kedilere gidiyor

Emekli maaşından başka geliri olmadığını, bunun da kira dışında çoğunu kediler için harcadığını anlatan Tokgöz, "Başka gelirim yok, o yüzden bazen maddi zorluk yaşıyorum. Bu canlara annelik yapıyorum. Bunlar hasta olunca sabaha kadar başlarında bekliyorum. Hayvan hastanesine götürüp tedavilerini yapıyorum. Ben kendim için hiçbir şey istemiyorum sadece bu canlar için bir şey istiyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye
Yorumlar

banner447

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner445

banner296

banner426