banner417
banner444
05 Kasım 2015 Perşembe 17:58
13 Okunma
Konya'da
banner416

KONYA (AA) - Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce "2015 Bölgesel Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Saha Tatbikatı" düzenlendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yıldız Tosun'un sunumuyla başlayan tatbikata, Konya Valisi Muammer Erol ve protokol üyeleri de katıldı.

 Müdürlük binası arkasında başlayan tatbikatta, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditlere karşı tarama yapıldı.

Tatbikat, Aşağıpınarbaşı köyünde devam etti. Burada, senaryo gereği deprem sonrasında bir evde çıkan yangını söndürme ve enkazdan yaralı kurtarma çalışmalarına, eğitimli köpekler de katıldı.

Daha sonra TÜYAP Otoparkı'nda kurulan çadır kente geçildi. Kazazedelerin kalacağı yer olarak belirlenen bölgede, Kızılay Konya Şubesince vatandaşların ihtiyaçları karşılandı.

Altınapa Barajı'ndaki arama kurtarma tatbikatında da senaryoya göre, deprem nedeniyle Konya-Beyşehir karayolunda seyreden bir araç suya devrildi. Polis ekipleri ile dalgıçların katıldığı tatbikatta, araçtakilere müdahale edildi.

Altınapa Barajı DSİ Tesisleri'ndeki tatbikatta ise kamp ve trekking yaparken depreme bağlı olarak meydana gelen heyelanda yaralananlar, kurtarma ekibinin yardımıyla helikoptere taşındı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426