Konya'daki cinayet davası

KONYA (AA) - Konya'nın Akşehir ilçesinde, ekmek poşeti kavgasında tartıştığı kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan market sahibine, 16 yıl 2 ay 12 gün hapis cezası verildi.Akşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu...

Konya'daki cinayet davası

banner390

KONYA (AA) - Konya'nın Akşehir ilçesinde, ekmek poşeti kavgasında tartıştığı kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan market sahibine, 16 yıl 2 ay 12 gün hapis cezası verildi.

Akşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan İsmail Şen (35) ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Şen, olay günü Şenol Ünaldı'nın kızının markete gelerek ekmek aldığını belirtti.

Kızın ekmekleri koymak için poşet istediğini, kendisinin de olmadığını söylediğini anlatan Şen, "Aradan beş dakika geçtikten sonra dükkanın önünde kızın annesi Aynur'u gördüm. Bana çocuğun ekmekleri suya düşürdüğünü söyledi. Ben de 'ekmek istiyorsan ekmek, poşet istiyorsan poşet al' dedim. Bana 20 lira uzattı ve 'Al hesabı kes' dedi. Ben de bu konuşmasının kendisine yakışmadığı söyleyerek, 'dükkanımdan defol git' dedim. O da bana 'Allah belanı versin' diyerek gitti" dedi.

Bir süre sonra iş yerine kızın babası Şenol Ünaldı'nın kardeşiyle geldiğini anlatan Şen, şunları kaydetti:

"Şenol'un elinde çapa olduğunu gördüm. Kardeşinin elindeki sopayı daha sonra fark ettim. Bana küfürler ettiler. Şenol direkt olarak çapayı bana yöneltti. Bana isabet etmesin diye çapayı havada yakaladım. Bu arada sol el baş parmağım yaralandı. Daha sonra ben kendimi dükkanımın içine attım. Şenol ve kardeşi kapıyı ittirince yere düştüm. Terazinin hemen yanında sucuk bıçağı, meyve bıçağı ve makas vardı. Ben bıçağı iki kez salladım. Ben o esnada kendimi kaybetmiştim. Şenol geri çekilince üzerindeki kanı fark ettim."

- "Bana ve kızıma küfretti, sırtıma yumruk attı"

Öldürülen Şenol Ünaldı'nın eşi Aynur Ünaldı ise kızının marketten geldiğinde kendisini ağlamaklı gördüklerini, ne olduğunu sorduklarında market sahinin kendisine, "sen annenin karnından poşetle mi doğdun?" diyerek poşet vermediğini söylediğini belirtti.

Bunun üzerine 5 lira borcunu vermek için dükkana gittiğini aktaran Aynur Ünaldı, "Poşet meselesini İsmail kendisi açtı. Ben kendisine 'borcumu kes, üzerini ver' dedim. O da 'defol git vermiyorum' diyerek bana parayı fırlattı. Parayı alarak eve doğru yöneldiğimde İsmail bana ve kızıma küfretti, sırtıma yumruk attı" diye konuştu.

Ünaldı, bir süre sonra eşiyle evden çıktıklarında market sahibinin elinde bıçakla kendilerine saldırdığını, eşinin elinde sopa, silah gibi bir alet olmadığını savundu. 

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, zanlı İsmail Şen'e "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verdi. Heyet, cezayı "haksız tahrik indirimi" gerekçesiyle önce 18 yıla, duruşmalardaki iyi hallerini göz önünde bulundurarak 16 yıl 2 ay 12 gün hapis cezasına çevirdi.

Akşehir ilçesinde 11 Nisan'da market sahibi İsmail Şen (35) ile ekmek almaya giden 9 yaşındaki kızına poşet vermediğini iddia eden Şenol Ünaldı (44) arasında tartışma çıkmış, kavgaya dönüşen olayda kalbinden bıçaklanan Ünaldı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Gözaltına alınan İsmail Şen, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


Etiketler; #Karar

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.