MEVKA Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Mevlana Kalkınma Ajansı Temmuz ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Süleyman Tapsız başkanlığında Konya’da gerçekleştirildi.

MEVKA Temmuz Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

banner390

Konya Valiliği’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısına, Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ın yanı sıra Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay katıldı.

Toplantıda; Mevlana Kalkınma Ajansı’na sunulan bazı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) Projeleri ve ajansa sunulan projelerle ilgili zeyilname talepleri görüşüldü.

Konya ve Karaman illerinin 2017 yılı yatırım teklifleri Bölge Planına uygunluk açısından ele alındı ve Yönetim Kurulu Üyeleri konuyla ilgili görüş beyan ettiler.

2017 yılı MEVKA Çalışma Planı ve bütçe hazırlık çalışmalarına bir önceki dönem ajans çalışmaları değerlendirilerek başlanması kararı alındı. Bu çalışma ile birlikte ajansın yeni dönem destek mekanizmalarına ne kadar kaynak aktaracağının da belirlenmesi kararlaştırıldı.

Ajansın yapmış olduğu AB Proje çalışmaları değerlendirilerek bölgedeki diğer kurum ve kuruluşlara öncülük etmesi ve proje hazırlama konusunda eğitim ve yönlendirmeler yapması kararlaştırıldı.

Ayrıca ajans çalışmaları ve personeliyle alakalı diğer konular Yönetim Kurulunda ele alındı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.