Milletvekili genel seçiminin ardından

- AK Parti'nin tüm milletvekilliklerini kazandığı Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir'de sevinç yaşanıyor - Kırıkkale İl Başkanı Akçay: - "Bu herkesin, bütün teşkilatın başarısıdır. Bu başarıyı birlik ve beraberlik getirdi" - Yozgat İl Başkanı Lekesiz: - "Bu demokrasi bayramıdır. Bu başarı tamamen milletimizin başarısıdır"

Milletvekili genel seçiminin ardından

banner390

KIRIKKALE (AA) - AK Parti'nin tüm milletvekilliklerini kazandığı Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir'de büyük sevinç yaşanıyor.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırıkkale'de 3 milletvekili çıkardıklarını, bunun bütün teşkilatın başarısı olduğunu, başarıyı birlik ve beraberliğin getirdiğini söyledi.

Kırıkkale'nin, AK Parti'nin milletvekillerinin tamamını kazandığı 17 ilden birisi olduğuna dikkati çeken Akçay, "Kırıkkale'de milletvekili adaylarımızla istikrarlı ve güzel bir çalışma yaptık ve 3 milletvekilini kazandık. 2023 hedeflerimize inşallah ulaşacağız. Çünkü AK Parti tek başına güçlü bir iktidar" diye konuştu.

 - Yozgat

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz de Yozgatlı seçmenin ülkenin tekrar huzur ve güven ortamına kavuşması noktasında tercihte bulunduğunu vurguladı.

Tüm seçmenlere tercihlerinden dolayı teşekkür eden Lekesiz, ''Burada bir başarı varsa bu Yozgatlıların başarısıdır. Netice itibarıyla oylarıyla Yozgat'ın 4 milletvekilinin 4'ünü de AK Parti'den meclise göndermiş oldular. Bu Yozgat'ın siyasal tarihinde büyük bir başarıdır'' diye konuştu.-

Lekesiz, 1 Kasım seçiminin AK Parti için dönüm noktası olduğunu dile getirerek, "Bu demokrasi bayramıdır, bu halkın bayramıdır, bu milletin bayramıdır. Bu başarı tamamen milletimizin başarısıdır"  dedi.

- Kırşehir

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli ise verdikleri destekten dolayı Kırşehir halkına teşekkür etti.

Halkın, Türkiye'de oynanan oyunları görerek 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde gereğini yaptığını ifade eden Kendirli, "Kırşehir'de 7 Haziran'da bir milletvekilimizi kaybetmiştik. 1 Kasım itibarıyla tekrar 2-0 yaptık. Büyük Türkiye, Büyük Kırşehir yolunda yine hizmetlerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

- Nevşehir

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver de 1 Kasım seçiminin, Türkiye'nin istikrarlı yürüyüşüne devam etme kararlılığını ortaya koyması adına çok anlamlı olduğunu belirtti.

Seçim öncesinde her türlü yalan, itibarsızlaştırma ve kumpasla karşı karşıya kalan AK Parti'nin, milletin azim ve kararlılığıyla tüm bu oyunları elinin tersiyle ittiğini ifade eden Tanrıver, "7 Haziran seçimlerinin ardından ülkemizde başlayan istikrarsızlık hayatın birçok alanında etkili olmaya başlamıştı. Ama aziz milletimiz her alanda büyüme, gelişme ve kalkınmanın ancak ve ancak ülkemizde sağlanabilecek istikrardan geçtiğine inandıkları için oylarını AK Partisi çatısı altında buluşturdu" diye konuştu.

Tanrıver, 3 milletvekilliğini de kazanmalarını sağlayan Nevşehir halkına teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.