Müftüden "mers" Açıklaması

Adana’nın Pozantı ilçesinde hac dönüşü soğuk algınlığı şikayetiyle hastaneye başvuran Müftü Ali Hayri Çelik, hakkında çıkan haberlerin abartıldığını, şu anda görevi başında olduğunu bildirdi.Müftü Çelik, yaptığı açıklamada,...

Müftüden

Adana’nın Pozantı ilçesinde hac dönüşü soğuk algınlığı şikayetiyle hastaneye başvuran Müftü Ali Hayri Çelik, hakkında çıkan haberlerin abartıldığını, şu anda görevi başında olduğunu bildirdi.

Müftü Çelik, yaptığı açıklamada, geçen cumartesi günü kutsal topraklardan döndüğünü, Hac dönüşü her insanda olabilecek "soğuk algınlığı" şikayeti ile Pozantı Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu ifade etti.

Hastanedeki dahiliye uzmanının tüm tahlillerinin normal olduğu halde aşırı şüpheci ve abartılı yaklaşımı ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitmesi gerektiğini söylediğini belirten Çelik, "Gittiğimiz hastanede yapılan tahlil sonuçlarında herhangi bir hastalık görülmediği ortaya çıkmıştır. İklim değişikliği dolayısıyla Hac’dan dönen vatandaşlarımızın yüzde 80’i gribal enfeksiyonla yurda dönmektedir. Bu gayet olağan bir konu olduğu halde hakkımdaki haberler abartılarak sunulmuştur. Şu anda görevimin başındayım" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.