Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

ANKARA (AA) - Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto edildi.AK Ankara Parti İl Başkanlığı üyesi bir grup Mısır...

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

banner390

ANKARA (AA) - Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto edildi.

AK Ankara Parti İl Başkanlığı üyesi bir grup Mısır Büyükelçiliği önünde kararı protesto etti. Grup adına açıklama yapan AK Parti Ankara Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Enes Günay, Mursi'nin siyasi otoritenin baskısıyla yargılandığını belirtti.

Günay, "Mısır mahkemeleri, gerek milli gerekse milletlerarası hukuku hiçe sayarak, bu utanç verici kararı vermiş bulunmaktadır" dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri de büyükelçilik önünde kararı protesto etti. Grup adına açıklama yapan Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman da cezanın bir askeri cunta tarafından verildiğini dile getirdi. Karaman, "Bu idam kararları ve cezaların hiçbir şekilde insan hakları, özgürlükler ve adaletle ilgisi yoktur. İnsanların temel hak ve hürriyetlerinin ayaklar altına alındığı bir karardır" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.