Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

KAYSERİ (AA) - Kayseri Kardeşlik ve İyilik Platformu (KAYKİP) üyesi bir grup, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını protesto etti.Çoğunluğu kefen giyen KAYKİP üyeleri,...

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

banner390

KAYSERİ (AA) - Kayseri Kardeşlik ve İyilik Platformu (KAYKİP) üyesi bir grup, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını protesto etti.

Çoğunluğu kefen giyen KAYKİP üyeleri, Kurşunlu Camisi'nden, ellerinde Mısır bayrakları ile üzerlerinde "Vallahi zafer İslamındır, Zulme rıza zulümdür, Mısır senden kardeşlik bekliyor" yazılı dövizlerle slogan atarak ve tekbir getirerek, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. 

Burada grup adına açıklama yapan platform sözcüsü Celalettin Sipahioğlu, İsrail'in Müslümanların arasına yerleştirdiği fitne tohumlarının artık çözülmeye başladığını ve Müslümanların bu fitnelere inanmadığını söyledi. 

Müslümanların vahdeti için çabalayan ve her fırsatta sesini yükseltmeye çalışan insanların sayısının gittikçe arttığını vurgulayan Sipahioğlu, "Ey Müslümanlar, üzerinizdeki şeytanın size bulaştırdığı ırkçılık, ayrılıkçılık, kendini beğenme, kardeşine katlanmama hastalıklarından kurtul artık. Ey adı İslam ülkesi olan coğrafyanın küresel işbirlikçisi, çağdaş Firavunluğun, Nemrutluğun, Ebu Cehilliğin temsilcileri Sisi'ler, Esed'ler ve benzeri kukla yöneticiler. Sizin varsa birazcık imanınız, aklınızı başınıza alın ve yerin üstünden daha çetin bir hesabın yerin altında sizi beklediğini hatırlayın" diye konuştu. 

Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.