banner455

Öğrenciler kurumları denetleyip kaymakama rapor verdi

banner444

Öğrenciler kurumları denetleyip kaymakama rapor verdi

04 Mart 2016 Cuma 13:54
17 Okunma
Öğrenciler kurumları denetleyip kaymakama rapor verdi
banner416

SİVAS (AA) - Sivas’ın Hafik ilçesinde enerji tasarrufuna dikkat çekmek isteyen öğrenciler, kurumları denetleyip Kaymakam Abdullah Özadalı’ya rapor verdi.

Hafik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan Enerji Tasarrufu Denetleme Komisyonu, 2 ay belirli aralıkla ilçedeki kurumları denetledi.

Kurumlar, gereksiz elektrik tüketimi, gereksiz su tüketimi gibi başlıklar altında, öğrenciler tarafından 40 puan üzerinden değerlendirildi. Sonuçlar, Kaymakam Abdullah Özadalı’ya rapor edildi.

Özadalı, enerji tasarrufu bilincini oluşturma ve kurumların bu konuda denetlenmiş olması anlamında güzel bir çalışma olduğunu söyledi.

Kurumların haber verilmeden denetlenmiş olmasının da dikkati çekici olduğunu dile getiren Özadalı, "Öğrencilerimizin denetlemesi sonucunda tam puan alan kurumlarımıza teşekkür yazısı yazacağız. Düşük puan alan kurumlarımızı da daha dikkatli davranılması konusunda uyarıda bulunacağız" diye konuştu.

Enerji Tasarrufu Denetleme Komisyonu Başkanı Kürşat Soğancıoğlu da "Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla okul olarak denetleme kurulu oluşturduk. Kurumları gezerek denetliyoruz. Hazırladığımız denetleme formuna göre puan veriyoruz, derecelendiriyoruz. Örnek verecek olursak lambalara, bilgisayarlara, musluklara bakıyoruz. Gereksiz olanların kapatılmış olma durumuna göre puan veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Özadalı, yaptıkları çalışmalardan dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Yorumlar

banner447

banner315

banner457

banner428

banner411

banner337

banner450

banner426

banner458