banner417
15 Aralık 2014 Pazartesi 16:02
60 Okunma
Patlamada Ölen Yılmaz Şapoğlu, Hendek’te Toprağa Verildi
banner416
Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Yılmaz Şapoğlu, Hendek’te gözyaşları içinde toprağa verildi.

Yılmaz Şapoğlu (38), dün akşam saatlerinde Hendek ilçesi Yukarı Çalıca Mahallesi’nde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda meydana gelen patlamada hayatını kaybetmişti.

Pazar günü olması nedeniyle mesai yapılmayan fabrikada oluşan arızaları gidermek için fabrikaya gelen Yılmaz Şapoğlu demir kesmeye başladı. Fabrikanın şantiye işleriyle uğraşan Şapoğlu demir kestiği sırada kıvılcımların etraftaki havai fişek malzemelerine sıçraması sonucu büyük bir patlama meydana gelerek, yangın çıkmıştı. Yaşanan patlamada enkaz altında kalan Yılmaz Şapoğlu hayatını kaybederken, 1 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı. Patlamada hayatını kaybeden işçinin Şapoğlu’nun cenazesi, sabah saatlerinde İstanbul Adli Tıp kurumundan Hendek Yenimahalle’de bulunan evine getirildi. İkindi namazına müteakip Hendek Büyük Camii de kılınan cenaze namazına Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve çok sayıda sevenleri katıldı. Namaz öncesi Yılmaz Şapoğlu’nun kardeşleri İbrahim ve İsmail Şapoğlu, camide taziyeleri kabul ederken, hayatını kaybeden Şapoğlu kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içerisinde Hendek Şehir Aile Mezarlığı’na defnedildi.

Öte yandan, patlamada hayatını kaybeden Yılmaz Şapoğlu’nun 3 çocuk babası olduğu ve eşinin 20 gün sonra bir kız çocuğu hayata getireceği öğrenildi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64