Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler

ESKİŞEHİR (AA) - Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslümanlara yönelik saldırı ve uygulamaları, Eskişehir'de protesto edildi.Ülkü Ocakları üyeleri, Hamamyolu Caddesi Yediler Parkı'nda bir araya gelerek, buradan Porsuk...

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslümanlara yönelik saldırı ve uygulamaları, Eskişehir'de protesto edildi.

Ülkü Ocakları üyeleri, Hamamyolu Caddesi Yediler Parkı'nda bir araya gelerek, buradan Porsuk Bulvarı Adalar mevkisine kadar pankartlarla, slogan atarak yürüdü.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan, Çin zulmünün bölgede uzun yıllardır devam ettiğini belirtti.

Her zaman soydaşlarının yanında olacaklarını ifade eden Şahan, "Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir" diye konuştu.

Özellikle ramazan ayında bölgedeki tüm değerlerin hedef alındığını dile getiren Şahan, şunları kaydetti: 

"İçinde bulunduğumuz şu mübarek günlerde tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur. Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın milli ve manevi değerlerine karşı adeta bir yıkım gerçekleştirilmektedir. Ülkü Ocakları olarak dün olduğu gibi bugün de zalimin zulmüne karşı soydaşlarımızın yanındayız."

Açıklamanın ardından yürüyüşe katılanlar, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki zulmün fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi. 


Etiketler; #eskişehir

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.